Aktuálně
NOVÉ JAZYKOVÉ KURZY OD ZÁŘÍ 23. září začíná nový semestr našich jazykových kurzů. Nové docházkové kurzy i moderní blended-learning. Studujte s námi.
Vypsány termíny příměstských táborů v Hradci V létě 2019 opět nabízíme oblíbené příměstské tábory s angličtinou.
Kurzy a semináře akreditované DVPP Přinášíme Vám nabídku DVPP kurzů a seminářů na rok 2018/2019
CAMBRIDGE ZKOUŠKY v roce 2019 Nové termíny prestižních zkoušek na rok 2019!
FIREMNÍ VÝUKA 2019 Potřebujete jazykovou výuku pro Vaši společnost? Kontaktujte nás!
Kontakt
775 270 017 , 733 364 428
731 490 757, 733 364 428

Základní informace

Cambridge zkoušky

Termíny zkoušek v roce 2019

C2 Proficiency a C1 Advanced:  CPE a CAE zkoušky
B2 First: FCE zkoušky
B1 Preliminary a A2 Key: PET a KET zkoušky

Druhy zkoušek

Naše zkouškové centrum nabízí 3 základní druhy Cambridge English zkoušek:

Zkoušky jsou vytvářeny jazykovým syndikátem Cambridge English Language Assessment, který je součástí známé univerzity v Cambridge, která je významnou vzdělávací institucí. Certifikace, které pod hlavičkou Cambridge English Syndikátu vznikají, jsou nejuznávanějšími a nejhodnotnějšími doklady o jazykovém vzdělání na světě. Zkoušky se skládají z několika částí, které jednotlivě testují konkrétní jazykové dovednosti.
 

Všechny tipy zkoušek testují kandidáty z částí:

  • Čtení
  • Psaní
  • Poslech
  • Mluvení
U vyšších stupňů obecných zkoušek byla v rámci zkoušky do konce roku 2014 samostatně oddělená část zaměřující se na gramatiku. Tato část je u zkoušek Cambridge English First a Advanced od roku 2015 zakomponována do části čtení a vyjma nejvyššího stupně, Cambridge English Proficiency, budou zkoušky shodně testovat ze čtyř jazykových dovedností uvedených výše.
 

Způsob skládání zkoušky

Zkoušky lze skládat buď klasicky formou písemného papírového testu – tzv. paper based exam, nebo na počítači, tzv. computer based exam. Ústní část zkoušky – speaking – probíhá u obou variant stejně formou osobního pohovoru se zkoušejícím.
 
Zkoušky na počítači však umožňují kandidátům větší komfort jak při registracích a získávání výsledků, tak při samotném skládání zkoušky. Výhodou computer based zkoušek je např. flexibilita, která přináší možnost přihlásit se ke zkoušce ještě pouhé dva týdny před termínem konání! Výsledky zkoušek konaných na počítači jsou zároveň k dispozici až o měsíc dříve než u zkoušek klasických.
 

Výhody při skládání zkoušky na PC jsou např.:

Interaktivní zadání jednotlivých částí s doplňováním odpovědí přímo do textu (nemusíte odpovědi nikam přepisovat a vyhnete se tak nebezpečí mylného zapsání odpovědi do answer sheetu)
  • Možnost označit si text barevně v části reading
  • Automatické počítání slov v části writing
  • Automatický údaj o zbývajícím čase u každé části
  • Kvalitní poslechy do sluchátek s možností individuálního nastavení hlasitosti 
K jednotlivým částem testu se můžete  kdykoliv vrátit a upravit je. Úspěšnost kandidátů u varianty computer based je v našem zkouškovém centru v průměru o 12,5 % vyšší, než u klasických paper based textů. Za poslední dva roky mají kandidáti computer based testů celkovou úspěšnost 89%.
 
Neméně důležité je to, že Computer based testy výrazně šetří přírodní prostředí a zdroje (netisknou se stohy papíru a nezasílají se letecky tam a zpět). Z těchto důvodů nabízíme kandidátům v roce 2019 většinu termínů ve variantě computer based. Kandidátům poskytujeme veškerou podporu a informace o tom, jak zkoušky na počítači vypadají a každý kandidát dostane včas k dispozici tutoriál a možnost vyzkoušet si všechny části testu na počítači nanečisto z pohodlí domova.
 
V případě jakýchkoli dotazů nás prosím kontaktujte na e-mailu cambridge@evcentrum.cz nebo pomocí formuláře Objednávky.
Pobočky jazykové školy
775 270 017 , 733 364 428
731 490 757, 733 364 428
Bonusové programy škol
Evropské vzdělávací centrum s.r.o.
Pospíšilova 324, 500 03 Hradec Králové
+420 733 364 428
Aktuální dění u nás sledujte na: Hradec Králové Pardubice
Zobrazení pro mobil×