Aktuálně
NOVÝ SEMESTR JAZYKOVÝCH KURZŮ 20. února začíná nový semestr docházkových kurzů. Zlepšete se s námi v cizích jazycích.
Aktuality na FB Co se u nás děje snadno zjistíte na našem facebooku.
CAMBRIDGE ZKOUŠKY 2023 Termíny zkoušek Cambridge English 2023
POMATURITNÍ STUDIUM 2023/2024 Brzy spustíme zápis do jednoletých kurzů angličtiny se statusem studenta na školní rok 2023/2024. Přihlaste se online a zlepšete si s námi angličtinu.
NABÍDKA KURZŮ ON-LINE Připravili jsme pro vás balíčky jazykových on-line kurzů on-line.

Jazyková knihovna

Jazyková knihovna_2

Jazyková škola EVROPSKÉ VZDĚLÁVACÍ CENTRUM nabízí všem svým studentům možnost využít zázemí jedinečné knihovny, která obsahuje stovky titulů cizojazyčné beletrie a studijních příruček, učebnic, CD-ROM a výukových aplikací. Celkem pro Vás máme téměř 4000 knih v šesti úrovních pokročilosti.

 

Cizojazyčné příběhy a beletrie

Dle Evropského referenčního rámce se jazykové kompetence studentů rozdělují do šesti různých úrovní, od začátečníků (A1) až po profesionální uživatele (C2). Naše knihovna je rozdělena do sekcí zrovna tak, aby každý student měl možnost vypůjčit si knihu přesně podle své úrovně. K dispozici jsou tedy kratičké příběhy pro studenty, kteří se jazyk učí několik měsíců, i stostránkové knihy pro studenty nejvyšších úrovní.

K velké většině příběhů je k dispozici i CD, které obsahuje audio nahrávku textu celé knihy.

Četba v cizím jazyce velkou měrou přispívá k rozvoji a upevnění slovní zásoby studentů a podílí se na výrazném zvýšení porozumění cizímu jazyku obecně. Pokud využijete možnosti výpůjčky audio CD jako doplňku, máte možnost se také výrazně zlepšit ve výslovnosti a poslechových dovednostech. Poslech audio CD spolu s četbou doporučujeme všem studentům, kteří mají problém s porozuměním mluvenému slovu v rámci konverzací nebo poslechových cvičení.

Výpůjčková služba je pro naše studenty zcela zdarma. Za vypůjčení čtenářských příběhů je pouze potřeba složit vratnou zálohu ve výši 100czk pro knihy bez audio CD a 300czk u knih obsahujících audio CD.

 

Studijní příručky a aplikace

Naše knihovna obsahuje v rámci anglické sekce také studijní příručky a výukové CD-Rom aplikace. K dispozici jsou např. tituly Grammar in Use nebo Vocabulary in Use pro všechny úrovně.  Studenti si mohou vypůjčit i tituly připravující ke Cambridge zkouškám, např. Exams Extra PET, First Certificate in English CD-ROM a další. Příručky obsahují CR-ROM a vratná záloha pro studijní příručky je 500czk.

 

Otevírací doba knihovny

Výpůjčková služba je všem našim studentům k dispozici v běžné otevírací době jednotlivých kanceláří. 

Pobočky jazykové školy
phone 
775 270 017
733 364 428
 email hradec@evcentrum.cz 
phone
777 160 017
733 364 428
email pardubice@evcentrum.cz 
Bonusové programy škol
On-line studovnaVstoupit